У 1950-60-х роках в США вперше з'явився попит на бункери, викликаний загрозою ядерної війни та холодною війною, їх робили із стійких до гниття фанерних панелей та бетонних блоків, закопаних та засипаних піском або гравієм. Сьогодні більшість сховищ виготовляється із сталі або бетону.
Наприклад, базова модель американської компанії Northeast Bunkers - це циліндричний посуд діаметром 2,5 метрів і довжиною 4-6 метрів, зварений з листової сталі товщиною 6 міліметрів і оснащений вхідним люком зверху.
Стандартна модель включає стійку до корозії зовнішню фарбу, настил з кедрових дощок, внутрішнє оздоблення з нульовим вмістом ЛОС (летючих органічних сполук), два вентиляційні отвори, люки в підлозі для зберігання та люк аварійного виходу. Додаткові функції – підключення живлення, система питної води, септик, ванна кімната, кухня, ліжка та вибухозахисні двері.
Atlas Survival Shelters пропонує цілу низку моделей бункерів: від зовсім невеликих, 10 квадратних метрів, за ціною близько 50 000 доларів, до значних, в 1000 квадратних метрів, за 5 000 000 доларів. Як зізнається власник компанії, розкуповують усі від стандартних моделей, які завжди є на складі, до виготовлених на замовлення.
У бункерах Atlas Survival Shelters є ядерні, біологічні та хімічні системи фільтрації повітря військового класу, грязева кімната та душ для знезараження, повітронепроникні та газонепроникні водонепроникні двері та автономні джерела живлення.
Крім того, клієнти можуть облаштувати та оформити своє житло так, як їм подобається, щоб воно було схоже на справжній будинок. Для клієнтів, які хочуть щось особливе, є серія бункерів із вбудованими резервуарами для води, просторими спальнями з ванними кімнатами та душовими кабінами, збройовими кімнатами.