БУДІВНИЦТВО

Важливо розуміти, що зведення будь-яких підземних споруд та конструкцій потребує наявності відповідного досвіду та навичок. Необхідно розбиратися в технологіях очищення води та повітря, знати межі опірності матеріалів, властивості ґрунту та багато іншого.

Тільки професійні спеціалісти можуть гарантувати максимальну функціональність підземної споруди із мінімальними фінансовими вкладеннями. При цьому ваша безпека буде на найвищому рівні, а сам бункер повністю відпрацьовуватиме своє призначення.

Якщо вам потрібен якісний бункер, ціна його визначатиметься безпосередньо типом споруди (залізобетонний або композитний бункер), його розмірами та функціональністю. Готові конструкції (композитні бункери) коштують відносно недорого, їх установка та налагодження займає мінімум часу.


Етапи будівництва

Будівництво бункерів та укриттів починається з виїзду спеціаліста на вашу ділянку та вимірювання рівня ґрунтових вод. Навряд чи вам сподобається вологість і цвіль на підлозі, тому в ідеалі рівень нижньої точки бункера повинен бути вищим за підземні води (за їх наявності, природно) на 0,5-0,7 м.

Мінімально комфортною висотою бункера вважається відмітка в 4-5 метрів, саме на таку глибину потрібно розраховувати при ритті котловану. Послідовність заходів при будівництві бетонного бункера:

  • Риття котловану;
  • Облаштування фундаменту та підкладки;
  • Установка опалубки для стін та стель;
  • Армування;
  • Заливання бетоном несучої конструкції;
  • Установка систем вентиляції та запасу води;
  • Облаштування септика;
  • Електрифікація та облаштування генераторної;
  • Внутрішнє оздоблення приміщення;
  • Засипання землею готової бетонної споруди.
Будівництво бункера та захисних споруд пов'язане зі знанням технологій, обладнання та принципів впливу ядерної зброї, отруйних речовин, властивостей ґрунту, здатності матеріалів нести навантаження та знання про реакції людського тіла на перепади тиску тощо.

Будувати укриття, повинні фахові бригади, які ознайомлені з вузькою специфікою такого будівництва. У іншому випадку, Ви ризикуєте побудувати дорогий підвал. В Україні фахівців із будівництва бункерів, бомбосховищ та захисних споруд нараховується лічені одиниці бо ця галузь за останні десятиліття повністю занепала.
Авторський нагляд за будівництвом захисних споруд

Для того, щоб усе виконувалося суворо за Вашим задумом і за розробленим нами проектом, ми здійснюємо авторський нагляд за будівництвом. ДОКЛАДНІШЕ...

ПЛАНУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО БУДІВНИЦТВА

Визначення класу, параметрів бункера, час автономного перебування - це параметри які обов'язково враховуються при ретельному плануванні захисної споруди (бункера) фахівцями нашої компанії. Саме ретельне планування всіх параметрів майбутнього будівництва дозволяє забезпечити максимальні захисні характеристики майбутньої будови. При плануванні будівництва враховується:
Час автономного перебування
Час автономного перебування у бункері залежить від замовника. Це може бути невелике приміщення, площею 30-40 метрів, із простими системами фільтрації повітря та комунікаціями. Головна функція такої захисної споруди – це перечекати пікову частину події (артелерійський обстріл, бомбардування, бій, аварія, незаконне вторгнення та інше), зазвичай, це від 2 до 10 діб.

Другий тип персональних захисних споруд – бункери, розраховані на тривале перебування. Автономне проживання в них коливається від 1 до 6 місяців, такі бункери, як правило, крім складної системи фільтрації, додатково мають систему регенерації повітря, системи автономного електропостачання та холодильні установки.
Радіаційний захист бункера
Захист від радіації в бункерах та бомбосховищах досягається бетонною стіною, товщиною не менше 50 см та засипкою ґрунту не менше одного метра. Великий шар грунту необхідний для послаблення вихідного опромінення до прийнятного рівня.

Також необхідне встановлення спеціальних дверей. Крім того щоб послабити радіацію, входи потрібно робити під кутом 90 градусів, при цьому початкове випромінювання зменшується.

У разі гострої необхідності для посиленного захисту від радіації можливе використання листового свинцю.
Image
Image
Image

Корисна інформація

За бажанням замовника наша компанія може спроектувати та збудувати індивідуальний бункер під будь-які вимоги та потреби.

  • iconвул. Вербицького 1 / Київ / Україна
  • iconinfo@fortificator.com.ua
  • icon+380 (99) 009-03-69
  • icon+380 (99) 009-03-69 (Telegram)
  • icon+380 (99) 009-03-69 (WhatsApp)